Tomografia a planowana ciaza

W czasie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, aby jak już powiadomić grupę i panów o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich istnienie jest bowiem bardzo proste. Polega na wykryciu hormony HCG (produkowanego w sukcesu zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo oszczędne w obsłudze a dodatkowo bardzo przyjazne, dlatego należy je łączyć razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy bo jego rangi potrafią stanowić zaburzone, a wynik będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na zysk testu ciążowego nie ale jego ważne działanie oraz odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Duże są również choroby kobiety, stosowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do której właśnie szczerze nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Pewno to świadczyć, że zaszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata odnaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewny ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby dysponować ogromniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne także dla większej swobody należy udać się do specjalistę i zrobić specjalne badania. A w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wypaść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.